Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket.
Gyalogsági tiszt. 1939. május 1-től 1940. március 1-ig a Honvédség
Főparancsnokság fegyelmi és becsületügyi előadója, majd a Honvéd
Vezérkar fegyelmi és becsületügyi osztály vezetője. 1942. nov. 1-től
(szept. 30-ai ranggal) vezérőrnagy. 1942. nov. 15-től 1944. okt. 16-ig
az I. hadtest beosztott tábornoka, a nyilas hatalomátvétel után
parancsnoka, 1944. nov. 29-től „Budapest székesfőváros területén magyar
vonatkozásban teljhatalommal felruházva". A kiugrási kísérlet egyik
meghiúsítója, jelentős szerepe van abban, hogy a Budapesten lévő
honvédalakulatok nagyobb része nem tanúsít ellenállást a nyilasokat
hatalomra segítő németekkel szemben. 1944. nov. 1-től (szept. 1-jei
ranggal) altábornagy, 1945. febr. 1-től soron kívül vezérezredes.
A budapesti csata során szovjet hadifogságba kerül. Kiadják, 1946.
febr. 16-tól előzetes letartóztatásban van. A budapesti népbíróság
1946. aug. 28-29-én halálra és teljes vagyonelkobzásra ítéli. Háborús
bűnösként kivégzik, 1945. jún. 19-ei hatállyal lefokozzák és a
Honvédségből kicsapják.
85 éve másfélmillió német katona, két és félezer páncélos, kétezer repülőgép zúdult az egymilliós lengyel hadseregre, amely alig 150 páncélossal és 400 elavult repülőgéppel rendelkezett. 1939. szeptember 1-jén tört ki…
Adolf Hitler kezében ostorral, két fegyveres társaságában berontott a Bad Wiessee-i Hanselbauer szálloda 7-es számú szobájába. „Röhm, le vagy tartóztatva!” – ordította. Ernst Röhm, az SA (Sturmabteilung) nevű náci félkatonai szervezet…
81 éve, 1943. május 16-án ért véget a megszálló nácik elleni felkelés a varsói gettóban. A varsói gettófelkelés a legjelentősebb zsidó ellenállási akció volt a II. világháború idején, amely súlyos…
Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.
Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.
Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.