Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket.
Gyalogsági tiszt. 1935. júl. 1-től 1938. okt. 1-ig a Honvédelmi
Minisztérium 1/d. osztály vezetője, majd 1943. aug. 21-ig a Ludovika
Akadémia I. főcsoport parancsnoka, majd parancsnoka. 1942-től
főcserkész. 1940. szept. 1-től tábornok. 1943. febr. 1-től altábornagy
1943. aug. 21-től okt. 16-ig a VI. hadtest parancsnoka. Egyik
felelőse lett volna a kiugrási kísérlet katonai biztosításának, mint a
pesti hídfő vezetésének átvételére rendelt VI. hadtestparancsnokság
parancsnoka. 1944. okt. 23-tól Országos Elhelyezési kormánybiztos, 1945.
jan. 8-tól vezetői tartalék. 1944. nov. 1-től vezérezredes. 1945. jún.
19-ével lefokozzák és a Honvédségből kicsapják. Távollétében a
budapesti Büntetőtörvényszék 1950. márc. 30-án életfogytiglani
fegyházbüntetésre, állásvesztésre, teljes vagyonelkobzásra és politikai
jogai 10 évre történő felfüggesztésére ítéli. A katonai emigrációban
vezető szerepet játszik.
85 éve másfélmillió német katona, két és félezer páncélos, kétezer repülőgép zúdult az egymilliós lengyel hadseregre, amely alig 150 páncélossal és 400 elavult repülőgéppel rendelkezett. 1939. szeptember 1-jén tört ki…
Adolf Hitler kezében ostorral, két fegyveres társaságában berontott a Bad Wiessee-i Hanselbauer szálloda 7-es számú szobájába. „Röhm, le vagy tartóztatva!” – ordította. Ernst Röhm, az SA (Sturmabteilung) nevű náci félkatonai szervezet…
81 éve, 1943. május 16-án ért véget a megszálló nácik elleni felkelés a varsói gettóban. A varsói gettófelkelés a legjelentősebb zsidó ellenállási akció volt a II. világháború idején, amely súlyos…
Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.
Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.
Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.