„Hírnév, kincs, dicsőség nem adhat földi boldogságot, önmagunkban kell azt keresnünk, a szív nyugalmában s az erkölcs tiszta érzet ártatlan örömeiben." - Horthy Miklós

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

Képregény az auschwitzi haláltáborról

Képregény jelent meg Lengyelországban, amely azt kívánja megmagyarázni - nevelési célzattal is -, milyen drámai következményekkel járt, hogy a Harmadik Birodalom elfoglalta az országot.
 
auschkepregenyAz Auschwitzi történetek című képregény a foglyok és őreik közötti kapcsolatokról, a táborból való szökési kísérletekről és arról a drámáról szól, amelyet a koncentrációs tábor rácsai között élő emberek ezrei éltek át.

A történeteket Michal Galek írta, a képeket Marcin Nowakowski rajzolta. Auschwitzi túlélőkkel és olyan történészekkel dolgoztak együtt, akik a második világháború szakértői - tájékoztatott szerdán a lengyel közszolgálati rádió. A képregény a tervek szerint az iskolai oktatás segédanyaga lehet majd.

A történetek főszereplői - többek között - Galinski, a lengyel politikai fogoly és Zimetbaum, a deportált belga zsidó lány. A két fiatal a koncentrációs táborban szeret egymásba, és mindent megtesznek azért, hogy kiszabaduljanak.

Auschwitzban több mint egymillió embert gyilkoltak le, többségükben zsidókat. Hasonló képregények már korábban is készültek: a német alkotást a magyar iskoklákban is tesztelték.
 
Forrás: Múlt-kor

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább