„Bár a háborúkat fegyverekkel vívják, de emberekkel nyerik meg." - George Patton

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

A világháború után indult volna a náci Nagy Testvér

Adolf Hitler és a náci vezetés egy forradalmian új televíziós megoldáson dolgozott: a minden német család otthonába eljutó kábeltévén napi adásként, élőben közvetítették volna egy ideális árja pár hétköznapjait - derül ki egy új orosz dokumentumfilmből.
 
A rendszer és a műsor terveit a Berlinbe benyomuló szovjet hadsereg találta meg, és azt csak nemrég fedezték fel újra a moszkvai kutatók - mondják el a filmben. A sorozat már a háború előtt elindultm az család a Göbbels-família volt, élen Magdával és a kinderekkel. Az első komolyabb széria címe „Egy este Hans és Gelli társaságában” lett volna, és az egy árja pár mindennapjait és megpróbáltatásait tervezte bemutatni.
 
A műsorok az egész náci életet áthatották volna, így például a mindennapok hagyományos színtereit is újratervezték: a mosodák mellé külön helyiségek épültek volna, ahol a tiszta ruhára váró nők nézhették kedvenceiket. Az élő adást az otthonok mellett közterületeken felállított képernyőkön is sugározták volna, hogy senki ne maradjon le az ideális páros kalandjairól.

Az ősreality részleteit Walter Burch mérnök dolgozta ki, és nyújtotta át Hitlernek: a dokumentumban egy Berlin és Nürnberg között építendő kábeltévés hálózat létrehozása szerepelt. A hálózatot azonban más célokra is szerették volna felhasználni, így például élőben sugározták volna az árulók kivégzését.

A film szerint mindez Joseph Göbbels fejéből pattant ki, aki a propaganda tevékenységért felelős vezetőként ismerte fel a vizualitás erejét, és aki szerint a hasonló műsorokkal hihetetlen hatást lehet elérni. A nácik ezért kezdettől éltek az élő tévéadások erejével: Hitler az 1936-os olimpia megnyitása után számtalan beszédének, és náci parádénak a bemutatásáról rendelkezett.
 
Forrás: Múlt-kor

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább