Munkatáborok – Ne csak őrizd, gyűlöld is! címmel új, a Magyarországon 1945 és 1953 között létesített munkatáborokat bemutató honlapot indított az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára (ÁBTL). A honlap segítségével virtuálisan is bejárhatjuk a recski munkatábort.
Az 1945 és 1953 között különböző hazai munkatáborokban fogvatartott áldozatoknak kíván emléket állítani az ÁBTL által indított honlap, amelyhez az anyag szakmai válogatását Bank Barbara végezte. A munkataborok.hu az 1945-1953 közötti magyarországi internálási rendszert mutatja be, és különös hangsúlyt helyez az 1950-1953 között az Államvédelmi Hatóság kezelésében működött internálótáborokra.
A honlapon egy rövid, de gazdagon illusztrált (fotók, portrék, térképek) történeti útmutatást találunk a táborok hátteréről, így a politikai rendőrség működéséről, a magyarországi internálásokról, az ÁVH által felállított táborokról, azok feloszlatásáról és a szabadításokról. A szerkesztők az öt magyarországi munkatáborról: a buda-déli, a kazincbarcikai, a kistarcsai, a recski és a tiszalöki táborokról adnak felvilágosítást, amit képek és visszaemlékezések egészítenek ki.
A színvonalas, kétnyelvű (angol, magyar) honlap leglátványosabb része a recski munkatábor háromdimenziós modellje; a Unity Webplayer segítségével bárki virtuális körutat tehet a „magyar Gulagon", és megnézheti, hol raboskodott Faludy György vagy éppen Michnay Gyula. A weblapot egy rövid külföldi kitekintés, a volt szocialista országokban felállított munkatáborok bemutatása teszi teljessé.
Forrás: Múlt-kor