Ritka, színes fotók kerültek elő a washingtoni Kongresszusi Könyvtárból, a képek a második világháború során otthon maradt, a férfiak helyett dolgozó hölgyeket ábrázolják. A „reklám ízű", propagandisztikus fotók további amerikai nőket igyekeztek rávenni a munkafelvételre.
Amikor a második világháborúban amerikai férfiak milliói léptek be a seregbe, az otthon maradt hölgyeknek kellett megteremteni a harcoló apák, férjek és fiúk biztonságos háttérországát, s a férfiak korábbi munkáinak elvégzése is rájuk hárult. Ki banki pénztáros lett, ki cipész, de volt, aki repülőgép-szerelőnek állt. Dave Hallt munkája során a most közölt színes fényképeket kijavította és élesebbé varázsolta.
A washingtoni Kongresszusi Könyvtárból származó képeket a Háborús Információs Hivatal (Office of War Information) munkatársa, Alfred T. Palmer készítette. A hivatal és a fotós feladatai közé tartozott a háborús hírek közhírré tétele, kevésbé elegáns szóval: „menedzselése", a hazaszeretet hirdetése, s ezáltal a nők munkába állásának serkentése. A már a gyárakban dolgozó, mégis elbűvölő és divatos nők bemutatása által akarták céljukat elérni.
Egy hölgy 1942 októberében a kaliforniai Douglas Aircraft Co. nevű cégnél egy repölőgép motorját szereli
A betanítás
Nő a bombázó alatt
Motorellenőrzés 1942 júniusában a kaliforniai Long Beachen
A kaliforniai Inglewoodban a fiatal hölgy egy P-51-es vadászrepülő futóművén dolgozik
Egy hölgy a B-17F típusú nehézbombázó motorján ügyködik
Ebéd közben
A Vengeance (Bosszú) nevű zuhanóbombázó oldalán 1943 februárban
Hárman szerelik a motort
Egy ifjú hölgy egy B-25-ös bombázó burkolatát szereli
Forrás: Múlt-kor