„Embertartalékaink kiapadhatatlanok!" - Joszif Sztálin

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

10 tény az SS-ről

10 teny ssrol

1. A védőosztag névre hallgató Schutzstaffelt, az SS-t 1925-ben hozták létre, hogy ellássa Hitler személyes védelmét. Az SS hamar túlnőtt a testőrség keretein, és szervezetei a náci párton, a rendőrségen és a titkosszolgálatokon keresztül behálózták az egész német államot.

2. Bár a testület neve védőosztag volt, kezdetben az SS tagok csak egy ún. SS-tőrrel voltak felfegyverezve.

3. Az SS feje, Heinrich Himmler a szlávokat leigázó I.(Madarász) Henrik német király reinkarnációjának tartotta magát.

4. Az SS tagok felett nem ítélkezhettek az állami bíróságok.

5. Az SS vezetők halálfejes ezüstgyűrűt hordtak.

6. Az SS-be csak árjabizonyítvánnyal lehetett belépni, amely igazolta, hogy a jelentkező 1800. január 1-ig visszamenőleg nem rendelkezik zsidó felmenőkkel.

7. Egy házasság előtt álló SS-tagnak igazolnia kellett menyasszonya árja származását és kérelméhez a leendő ara fürdőruhás képét is csatolnia kellett.

8. Az SS tagokkal szemben általános elvárás volt, hogy ne kötődjenek egyetlen vallásos intézményhez sem. Kereszteléseken és temetéseken a papok nem jelenhettek meg.

9. Az SS-vezér Heinrich Himmler azt remélte, hogy a háború után az egész SS-t egy vegetáriánus, alkohol- és nikotinfüggőségtől mentes szervezetté teheti.

10. Az SS bevetési csoportjai, az ún. Einsatzgruppék fél év alatt közel félmillió zsidót mészároltak le a Szovjetunió megszállt területein. Vérengzéseiket többnyire lőfegyverrel követték el.

Forrás: Múlt-kor

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább