„Van ember - van probléma! Nincs ember - nincs probléma." - Joszif Sztálin

Második világháború

patreon reklamTámogass bennünket!
Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket. 

Fairey Seafox felderítő hidroplán

A Fairey Seafox-ot a Brit Légiközlekedési Minisztérium S.11/32- es rendeletének - a haditengerészeti cirkálók, gőzkatapulttal indítható felderítő/megfigyelő gépekkel való felszerelése - megfelelően kezdték el tervezni. A prototípus 1936-ra készült el és 1938-ban elkezdődött a gépek sorozatgyártása is. A repülőgép törzse teljesen fém önhordó szerkezetű, a szárnyakat csak a belépőélen látták el fém burkolattal, a többi rész vászonborítású. A gép meghajtásáról egy 16 hengeres, léghűtéses Napier Rapier motor gondoskodott. A Seafoxot komoly kritkák érték alacsony teljesítménye, gyenge motorhűtése, és a kellőnél nagyobb leszállási sebessége miatt. Így viszonylag hamar kikopott a szolgálatból, többnyire Swordfish-ek és Walrus-ok váltották fel. A Royal Australian Navy-ben is szolgált, a módosított Leander-osztályú hajókon alkalmazták. Összesen csak 64 darab készült (más források szerint 66) a típusból.

TECHNIKAI ADATOK:

  • Hossz: 10,01 m

  • Magasság: 3,70 m

  • Fesztávolság: 12,22 m

  • Hatótáv: 710 km

  • Személyzet: 2 fő

  • Csúcsmagasság: 3350 m

  • Szerkezeti tömeg: 1726 kg
    (max. felszálló tömeg: 2460 kg)

  • Csúcssebesség: 200 km/h

  • Fegyverzet: egy 7,7 mm-es MG géppuska és 160 kg bombateher 

  • Hajtómű: egy 380 Le-s (280 kW) Napier Rapier VI 16 hengeres, léghűtéses motor

Hirdetés

További cikkek

A
A 25. órában vagyunk!

Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.

Bővebben
Látogatásaink

Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.

Tovább
Emlékművek

Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.

Tovább