Anyagi eszközeink nincsenek, ezek hiányában viszont hosszabb távon leküzdhetetlen nehézségbe ütközik e bázis fennmaradása. Honlapunk nonprofit, csapatunk tagjai puszta elhivatottságból teszik, amit tesznek. Ezért kérjük: akinek fontos e felület fennmaradása, e közösség további munkája, és üzenetünk eljuttatása minél szélesebb körbe, támogasson bennünket.
Maeda Ku-6 Sora-Sha a világháború haditechnika terén alkotott szerkezetek, talán egyik legnagyobb mellényúlása. A Japán birodalom azon ötlettől vezérelve, hogy a levegőből a szárazföldet jobban kellene biztosítani, megálmodta a „sikló tankot". Egy aerodinamikailag tökéletes szerkezetre rögzíteni egy harckocsit, amit deszant egységekkel kísértek volna. A Mitsubishi gyár elő is állt egy tökéletesre fejlesztett levegő vezérelt szerkezettel, csupán a harckocsi lebegtetésével adódtak gondok. A projekt 1939-ben indult, de 1945 végére csupán egyetlen harckocsi típusra sikerült kifejleszteni, sőt egyetlen egy harckocsit sikerült módosításokkal modellezni. Források szerint 1945-ben tesztelték a Ku-6 aerodinamikus szerkezetet, de a Mitsubishi gépgyár röviden értékelte a projektet, amit a szovjet A-40-hez hasonlítanak.
A szegényes vezérlési lehetőségek, amik a levegőben adódtak, a látási nehézségek, a leszállás nehézkessége, és a gyenge harcteljesítmény, amit a So-Ra nyújtott, az egész projektet minősítette. A Ku-6 módosításaiból azonban megszületett a Ku-7, ami 7,4 tonnás Ha-Go harckocsit is képessé vált szállítani.
85 éve másfélmillió német katona, két és félezer páncélos, kétezer repülőgép zúdult az egymilliós lengyel hadseregre, amely alig 150 páncélossal és 400 elavult repülőgéppel rendelkezett. 1939. szeptember 1-jén tört ki…
Adolf Hitler kezében ostorral, két fegyveres társaságában berontott a Bad Wiessee-i Hanselbauer szálloda 7-es számú szobájába. „Röhm, le vagy tartóztatva!” – ordította. Ernst Röhm, az SA (Sturmabteilung) nevű náci félkatonai szervezet…
81 éve, 1943. május 16-án ért véget a megszálló nácik elleni felkelés a varsói gettóban. A varsói gettófelkelés a legjelentősebb zsidó ellenállási akció volt a II. világháború idején, amely súlyos…
Minden családban keringenek történetek arról, mit is tett, vagy élt át egy rokon a II. világháborúban. Sokáig erről még beszélni sem volt ildomos, ám sok családban még ma is élnek azok az emberek, akik átélték a történelem egyik legnagyobb háborúját. Az ő történeteiket szeretnénk most megosztani, hogy azok is hallathassák a hangjukat, akik eddig nem tehették, vagy ma már nincsenek köztünk.
Az évek során igyekeztünk minél több - a világháborúhoz kapcsolódó - múzeumba, hadiparkba, haditechnikai bemutatóra és egyéb helyszínre eljutni. A gyűjteményünket olvasóink beküldött képeivel remélhetőleg tovább sikerül folyamatosan bővítenünk.
Hideg kő és/vagy fém mementói a múlt eseményeinek, a múlt embereinek és tetteiknek. Hidegek - mégis élnek. Naponta elmegyünk mellettük, mégis ritkán állunk meg, olvasunk el néhány nevet, és hajtunk fejet.